gry_trefl1

Trefl

 

Grafika dziecięca na opakowaniach gier planszowych

 

Zakres prac:

  • analiza otoczenia i kategorii produktu
  • kreacja brandu (Szalone Gary: dwie wersje językowe, Boom Boom: kreacja umbrella brand)
  • kreacja postaci
  • projekt  graficzny ilustracji na front opakowania

 

Przed jakim stanęliśmy wyzwaniem?

Klient powierzył nam kreację brandów i projekt graficzny ilustracji na fronty opakowań dla gier, stanowiące Key Visual dla pozostałych elementów gry i materiałów promocyjnych. Kreacja grafiki dziecięcej to temat wyjątkowo trudny i wymagający. Aby stworzyć skuteczny projekt skierowany do młodego odbiorcy konieczna jest głęboka znajomość trendów i mechanizmów decyzyjnych u dzieci. Projektując opakowanie dla dzieci chcemy przyciągnąć uwagę, zainteresować i zachęcić do sięgnięcia po ten produkt.

 

Nasze rozwiązanie

Kluczowym elementem projektu jest mocny, charakterystyczny logotyp, stworzony z wykorzystaniem nowoczesnych czcionek. Dodatkowe elementy graficzne charakterystyczne dla danego tytułu, takie jak: garnuszek, miseczka, czy dzwonek, stanowią spójną całość z nazwą gry i wzmacniają silę komunikatu. Każdy brand może być wykorzystany osobno, nie tracąc mocy przekazu.

Projekty ilustracji zostały oparte o autorską grafikę utrzymaną w nowoczesnej stylistyce inspirowanej trendami obecnymi m. in. w filmach animowanych chętnie oglądanych przez młodego odbiorcę. Ilustracje łączy wykorzystanie charakterystycznych postaci, przedstawiających przebieg zabawy w radosny i nieco przerysowany sposób budzący emocje i jednocześnie komunikujących ideę rozgrywki.

Ilustracje utrzymane są w intensywnych barwach wzmacniających dynamikę i zabawowy charakter projektów by uzyskać dobrą widoczność na półce.

 

Co osiągnęliśmy?

Ilustracje są dynamiczne, pełne szczegółów, postaci są tak wyrysowane by łączyły charakter autorskiego rysunku oraz efekt trójwymiarowości i pewnej realności postaci. Stanowią też doskonałą zachętę do sięgnięcia po grę o atrakcyjnym przebiegu, a dodatkowo elementy ilustracji "opowiadają historię” każdego tytułu, możliwą do wykorzystania w pozostałych materiałach promocyjnych. Gry w zaprojektowanych przez nas opakowaniach cieszą się dużą popularnością wśród dzieci.

 

gry_trefl_logo 

gry_trefl_postaci 

masz pytanie?

napisz do nas!

zadzwoń: +48 52 328 66 39

Kontakt

ul. Śniadeckich 10,

85-011 Bydgoszcz

+48 52 328 66 39

hello@lemontree.pl