Super kisiel z akwarelą.

 

 

Zakres prac:

  • analiza otoczenia, kategorii produktu, półki sklepowej;
  • analiza grupy docelowej;
  • strategia komunikacji;
  • naming;
  • packaging design i prezentacja konceptów mastera;
  • kreacje pozostałych wariantów smakowych;
  • fotografia produktowa;

 

 

Marka Winiary od 75 lat wprowadza na rynek nowości kulinarne. Kiedy pojawił się pomysł na kisiel z super dodatkami, nowe opakowania miały różnić się od dotychczasowych produktów marki. Nowy kisiel jest pierwszym deserem Winiary słodzonym cukrem trzcinowym i nie zawiera sztucznych barwników. Każdy z pięciu smaków ma dodatki, zwane popularnie “super foods”. Naszym zadaniem było wybranie najistotniejszych benefitów i pokazanie ich przekonującą grafiką. Zawartość czarnego bzu, babki płesznik, jagód goji, siemienia lnianego i żurawiny to główny atut tego produktu. Opakowanie musiało podkreślać jakość i naturalność kisielu, a także przemawiać do osób dbających o zdrowie. Oparliśmy cały projekt na efekcie rękodzieła. Szklanka z kisielem i owoce są malowane akwarelą na szarym papierze. Aby podbić efekt naturalności, użyliśmy przecieranej czcionki przypominającej stempel. Miseczka z super dodatkami jest pokazana w formie zdjęcia, dzięki czemu wybija się z opakowania i wyraźnie eksponuje zawartość “super foods”. 
Dla każdego brandu i tekstów dobraliśmy intensywne kolory Pantone, które zmieniają się w zależności od wariantu, aby jeszcze mocniej podkreślić smak. W produktach Winiary górną część opakowania zdobi gładka, przechylona, żółta ramka. Projekt miał się wyróżniać na tle pozostałch, dlatego pozwoliliśmy sobie namazać ją swobodnie akwarelą. 
Dobra nazwa musi jasno komunikować czym jest produkt i podkreślać jego główną zaletę. Najważniejszym benefitem produktu jest zawartość “super foods”, stąd nazwa Winiary Super kisiel. Jest to pierwszy jednoporcjowy deser typu instant w obecnym portfolio Winiary, dlatego w górnym rogu opakowania pojawił się duży komunikat o sposobie przygotowania w formie pieczątki. Backpanel produktu informuje o pozostałych wartościach kisielu. 

 

 

 

 

 

masz pytanie?

napisz do nas!

zadzwoń: +48 52 328 66 39

Kontakt

ul. Śniadeckich 10,

85-011 Bydgoszcz

+48 52 328 66 39

hello@lemontree.pl